Tuesday, February 13, 2007

Komünal Şahikalar

İnternet dünyasının son trend komünitelerini dolanıyorum. Herkes öyle popüler, öyle eneteresan, öyle şahane ki....Tanberk Can....1493 friends, nerdeyse hepsi oturup bişeyler yazmışlar, "Tanberk Can, dün gece öyle süper eğlendik ki, yıkıldık, sonsuza dek dostumsun", "Tanberk Can kuzuyu unutma, Rafi'de güneşin doğuşunu seyretmek muhteşemdi. 1493 arkadaşlı Tanberk Can tabi ki, scuba, müzik, motor sporları ve snow board yapıyor. Tanberk Can Türkiye'de yaşıyorsa en sevdiği grup Depeche Mode, en sevdiği film Fight Club, Türkiye dışında yaşayan versiyonlarında bir çeşitlilik göze çarpıyor tabii ki ama onlar da haliye super cool, manyak enteresan tipler. Onların da en az 1000 er adet "friends" resimleri bulunuyor komünite sayfalarının altında, hepsi birbirinden şahane insancıklar. Böyle süper enteresan, süper aktiviteli, binbir arkadaşla dolu ve yapyaratıcı hayatlar yaşayan Tanberk Can'lar merak ediyorum sıçmaya mesela nasıl vakit ayırıyorlar? Hasetle doluyum.

2 comments:

Anonymous said...

aslında mesele biraz da yaşla ilgili sanırım. biraz bizden geçmiş sanırım bu sanal ortamlar. arkadaşlarıma bakıyorum, last logged in bir yıl önce ocak ayında. haydaa.. oldu mu şimdi. zaten şuncacık arkadaşım var. onlar da online olmak için bir yıl bekletecekse ne anladım bu işten. ha arada mail alıyoruz "arkadaşınız filancanın şu tarihte doğumgünü var, uyanın" diye. bu tabi yararlı bir durum. bu noktada tanberk can örnek insanının bu maillerden her gün birden fazla alıyor olması da istatistiklerimize not edilsin. bazı insanların da çok parası var. olsun onlar da insan ben de öyle bir şeyim diyip geçiyorumgidiyorumebediyete.

Sevgi ve Saygılarımla,

Anoni Mus.

Kutad Gubilik said...

Sevgili Anoni,
İsmi lazım değil ama sipesifik olarak Yon'la başlayan bir sanal ortamdan bahsediyosun gibime geldi, bilmem haklı mıyım acaba. Bir de kimin çok parası var o konuya da bi açıklık getirebilirsen sevinirim. Ne demişler para sesi, su sesi, bi de iki elin sesi, çünkü bi elin nesi. Sevgiler